Řidiči na Kladensku se během uplynulého víkendu opět vyznamenali

Policisté na silnicích Kladenska během pravidelných víkendových kontrol opět zadrželi hříšníky, kteří ohrozili sebe i ostatní osoby, pohybující se v silničním provozu. Tentokrát, jak se zdá, měli strážci silnic opravdu „žně“.

Prvním řidičem, který uvízl v policejní síti, byl jedenačtyřicetiletý muž z Kolínska. Toho policisté zastavili ve Zlonicích v pátek, brzy ráno. Svůj vůz značky Mercedes řídil, přestože měl vyslovený zákaz řízení až do června 2018. Stejný problém měl i osmatřicetiletý řidič z Rakovnicka s vozem VW Polo, kterého hlídka kontrolovala mezi obcemi Stochov Slovanka a Lány. Třetím zadrženým byl pětadvacetiletý mladík ve voze Citroen Xsara. Na toho policisté narazili v pátek, po osmé hodině večer, v obci Tuchlovice. V těle tohoto výtečníka, jak ukázal provedený test na drogy, koloval amfetamin.

Do provozu se policisté vydali také v sobotu a hned po druhé hodině ranní přistihli dalšího zdrogovaného mladíka v Citroenu Xsara. Ten byl testu s pozitivním výsledkem podroben v obci Velká Dobrá. Celkem kuriózní úlovek se policistům povedl tentýž den večer. Nejprve zastavili v obci Zlonice ke kontrole devětatřicetiletého řidiče z Mostecka, jedoucího ve voze značky Seat Toledo. Test na drogy byl opět pozitivní. Stejný vůz byl poté kontrolován mezi obcemi Zlonice a Královice tentýž den, krátce před půlnocí. Jeho řidičem byl tentokrát kamarád zadrženého, který byl také pod vlivem drogy. Poslední hříšnicí byla čtyřiatřicetiletá žena. Ta nezvládla pod vlivem alkoholu řízení a skončila v příkopu mezi obcemi Kamenný most a Slatina. Havarovaný vůz zamkla a z místa nehody odešla. Policisté ji však vypátrali a to v obci Velvary. U ženy byla provedena dechová zkouška na alkohol, která ukázala výsledek 1,83 promile. Byla proto převezena do slánské nemocnice k odběru biologického materiálu.

Další dva zdrogované řidiče odhalily policejní hlídky v neděli. V prvním případě šlo o dvaadvacetiletou ženu ze Zlonicka, jejíž test byl pozitivní na látku cannabis a amfetamin. Druhým zadrženým byl sedmatřicetiletý muž ze Semil, kterého hlídka kontrolovala opět v obci Zlonice, kdy řídil vůz značky BMW. U něho provedený test ukázal přítomnost látky Cannabis.

Všichni, u kterých byl pozitivní test na požití drog, jsou podezřelí z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což jim hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok. Ženě, která opilá způsobila dopravní nehodu, hrozí trest odnětí svobody až na tři roky. Zadržení bez řidičáku jsou podezřelí z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a mohou skončit za mřížemi až na dva roky.

Autor: Kladno24