Žena za volantem, která v Kladně nadýchala před dvě promile, nevlastní řidičák

Mladá žena z Rakovnicka, kterou zastavili policisté v Kladně ke kontrole, řídila pod vlivem alkoholu. Ke všemu nevlastní ani řidičské oprávnění.

Čtyřiadvacetiletou ženu zastavila policejní hlídka, když řídila vůz značky Škoda Octavia v Americké ulici, směre do ulice Vodárenské. Policisté záhy zjistili, že řidička nevlastní řidičské oprávnění. Následovala dechová zkouška, která ukázala 2, 19 promile alkoholu v dechu. Žena byla proto vyzvána k lékařskému vyšetření s odběrem biologického materiálu, kterému se podrobila.

Policie neustále apeluje na řidiče, aby za volant usedali vždy odpočatí a při jízdě se plně věnovali řízení. Každý řidič by si měl uvědomit, že alkohol ani jiné omamné a psychotropní látky za volant nepatří. Řidiči pod vlivem návykových látek jsou v silničním provozu velmi nebezpeční sami sobě, ale i ostatním účastníkům silničního provozu. Všichni řidiči nedodržováním předpisů silničního provozu a agresivní a nebezpečnou jízdou ohrožují nejen své zdraví, ale především zdraví a životy všech účastníků silničního provozu.

Autor: Kladno24