Zběsilého řidiče na Unhošťsku zastavil strom

Policisté z kladenského dopravního inspektorátu v současné době prošetřují dopravní nehodu, která se stala v nočních hodinách v neděli dvacátého června na Unhošťsku.

Řidič osobního vozidla tovární značky Ford krátce před dvaadvacátou hodinou najel v Unhošti v ulici Karla Čapka na travnatý pás. Poté narazil do dopravního značení a z místa dopravní nehody ujel. Jednání tohoto řidiče zaregistrovala hlídka městských strážníků, která ihned vyjela za ujíždějícím vozidlem. Řidič výzvy městských strážníků nerespektoval a pokračoval rychlou jízdou ve směru na obec Svárov. Na pozemní komunikaci mezi obcemi Unhošť a Svárov řidič nezvládl řízení a narazil čelně do vzrostlého stromu.

Policisté vyzvali řidiče k předložení dokladů potřebných pro řízení motorových vozidel a k dechové zkoušce. Policejním šetřením bylo zjištěno, že řidičem je osmačtyřicetiletý muž z Kladenska, který odmítl dechovou zkoušku i vyšetření s odběrem biologického materiálu. Řidič cestoval ve vozidle sám. Se zraněním byl převezen posádkou sanitního vozidla ZZS do motolské nemocnice. K žádnému zranění jiných účastníků silničního provozu nedošlo. Předběžná škoda byla vyčíslena na částku 255 tisíc korun.

Zdroj: PČR