Prožijte víkend s dětmi na hradě Křivoklát

Víkend na hradě Křivoklát bude patřit jak jinak, než dětem. Připraven je pro ně program plný princezen, rytířů a loupežníků.

Každý, kdo přijede o víkendu na Křivoklát, čekají například ukázky šermu, představení kata a čertovského kováře nebo komedie s názvem Máčení nepoctivého pekaře. Chybět nebudou dobová taneční vystoupení půvabných tanečnic a ukázka procesu se zlodějem, který je zakončený pro tehdejší dobu společenskou událostí, tedy popravou.

Pro děti jsou přichystané také pohádka o popleteném čaroději a začarovaném králi s názvem Princezna pro prince a dospělí se mohou těšit na interaktivní divadelní představení Romeo. Návštěvníci si budou moci na nádvoří vyzkoušet pohádková řemesla a to čertovskou kovárnu, staročeskou plackárnu a tajemnou mučírnu.

K dispozici budou také dětské dílny, kde si každý může vyrobit vlastní šperk, bylinkový sáček nebo se pokusit vytvořit cokoli na hrnčířském kruhu.

Vstupné na akci je 80 korun dospělí, 60 korun děti od 6 let. Při zakoupení vstupenky na prohlídku hradu je vstup na program na I. nádvoří zdarma.

Info: Hrad Křivoklát