Sobota v Zooparku Zájezd bude patřit ještěrům, želvám a hadům

Již tuto sobotu bude zoopark patřit zástupcům plazího světa. Chcete se dozvědět něco víc o želvách, chameleonech nebo hadech? Určitě neváhejte a doražte!

Přes celou zoo povede kvízová stezka, která prověří znalosti všech malých přírodovědců. Za její správné vyplnění dostanou odměnu u stánku partnera zooparku Repti Planet, se kterým Plazí den připravují a kde celá kvízová stezka končí. Zde se taky budete moci podívat na některé zajímavé zástupce ze světa plazů pěkně zblízka nebo si prohlédnout expediční vozidlo Repti Planet.

Dopoledne se v rámci exkurze s herpetologem můžete vydat za divokými plazy přímo do okolí zoo. Pokud vám bude přát štěstí, nějaké snad i naleznete. Během dne doražte určitě i na komentovaná krmení želv a chameleonů. Nezapomeňte, že ve zdejších teráriích najdete největší druhovou kolekci chameleonů na světě! Samozřejmě je pro vás připravené také nové hřiště, obří trampolína nebo občerstvení a kavárna.

V zooparku jsou připraveni i na horké počasí. Mezi občerstvením a trampolínou je mlžná brána, která osvěží děti i dospělé. Můžete vyzkoušet i pivní novinku od pivovaru Chmeloun, osvěžující African Star uvařený z originálních afrických chmelů.

PROGRAM:
9:00 – 18:00 kvízová stezka napříč celou zoo
10:00 exkurze s herpetologem (sraz u plazího stánku u trampolíny)
13:00 komentované krmení želv (nový výběh naproti velbloudům)

15:00 komentované krmení chameleonů (Terária)

Program se vzhledem k počasí může měnit.

Zdroj: Zoopark Zájezd