Policisté navštívili děti z mateřských škol na Kladensku

Policistky z oddělení tisku a prevence spolu s policejními kynology navštívili několik mateřských školek v kladenském okrese. Konkrétně v Jedomělicích, Hrdlívě a ve Velkém Přítočně.

Celkem sto třicet dětí mělo možnost seznámit se s prací policie, prohlédnout si služební vozidlo a výzbroj policistů, jejíž některé součásti si mohly také vyzkoušet. Nechyběly ani ukázky z výcviku služebních psů, kteří předvedli nejen poslušnost, ale také vypátrání ukrytých předmětů a zadržení pachatele.

Policistky s dětmi zopakovaly základní informace týkající se dopravní výchovy a také je seznámily s nebezpečnými situacemi, které je mohou potkat například během prázdnin. Co dělat, pokud je osloví cizí osoba, jak se zachovat, když někdo zazvoní u dveří, že nemají nasedat do cizích vozidel, přijímat cukrovinky od neznámých lidí a jak se zachovat, pokud se setkají s volně pohybujícím se psem. Nechyběly ani rady, jak se bezpečně chovat během koupání v bazénu či velkých vodních plochách.

„Malí školáčci i větší předškoláci se do besedování zapojovali s velkým nadšením a mnohdy i zvídavými dotazy. Největší ohlasy však jako vždy měli  služební psi při výcviku. Děti svojí pozorností a nadšením sledovaly celý program a preventivní činnost byla ze strany vedení mateřských škol hodnocena velmi kladně,“ uvedla mluvčí kladenské policie Jana Šteinerová.

Před ukončením školního roku policisté navštíví s preventivním programem ještě několik dalších školních zařízení.

Autor: Kladno24