Kladenští policisté kontrolovali chatové oblasti

Policisté pravidelně provádějí kontrolní činnost v rekreačních oblastech a zahrádkářských koloniích ve vytipovaných lokalitách kladenského okresu. Od podzimu do jara, jakmile sezónní obyvatelé tato místa opustí, bývá zvýšený policejní dohled zapotřebí.

Policistky oddělení tisku a prevence Kladno uspořádaly společně s policisty z Unhošti, kynology a městskými strážníky Unhošť další preventivně bezpečnostní akci. Policisté tak navázali na projekty „Chataři, pozor blíží se zima“ a „Ochrana rekreačních objektů“. Kontroly probíhaly ve vytipovaných lokalitách Unhošťska, v rekreačních střediscích v okolí Markova, Mosteckého a Zlivského Mlýna a v okolí obce Družec v osadách Veselov a Na obrázku.

Za pomoci služebního psa byly kontrolovány u rekreačních objektů dveře, okenice, zámky a ostatní přilehlé prostory a okolí. V rámci preventivní činnosti policisté umístili za okenice nebo branky informační letáky s preventivní tématikou. Zkontrolováno bylo přes sto objektů. Všechny chaty byly zajištěny a nebylo shledáno žádné poškození ani stopy po násilném vniknutí.

Policisté územního odboru Kladno budou v těchto preventivně bezpečnostních akcích nadále pokračovat i v následujících měsících v různých chatových lokalitách kladenského okresu.

Autor: Kladno24