Policie pátrá po zloději, řádícím v Zákolanech

V obci Zákolany došlo k odcizení jízdního kola, dvou motorových sekaček a k poničení osobního automobilu. Vše má na svědomí s největší pravděpodobností stejný pachatel. Po tom nyní policisté pátrají a žádají veřejnost o pomoc.

Vše začalo tak, že během minulého víkendu, konkrétně v noci z neděle na pondělí, došlo k vloupání do osobního vozidla Citroen C4 Picasso. To parkovalo před rodinným domem v Zákolanech. Pachatel rozbil trojúhelníkové okno na straně řidiče. Když zjistil, že ve vozidle se nenachází nic, co by mohl odcizit, pronikl na pozemek domu a z pergoly na zahradě odnesl pánské horské kolo značky Author v hodnotě 7 tisíc korun. Poté navštívil ještě sousední dům, vloupal se do zahradního domku a ukradl dvě motorové sekačky značky Alko. Tím způsobil majiteli škodu ve výši 10 tisíc korun.

Případ je prošetřován jako přečin porušování domovní svobody a přečin krádeže a pachateli hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

Aby se podařilo zloděje vypátrat a následně zadržet, přivítali by policisté jakékoliv informace od svědků, kteří spatřili v okolí výše uvedené nemovitosti v noci z neděle na pondělí podezřelé osoby, či podezřelé vozidlo. Všechny důležité poznatky mohou občané sdělit osobně na Obvodní oddělení policie Kladno – venkov, nebo mohou kontaktovat vyšetřovatele případu na telefonním čísle 974 873 561. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158.

Autor: Kladno24