Do osmačtyřiceti hodin po krádeži putoval mladík z Kladna za mříže

Minulý pátek přijali policisté Obvodního oddělení Kladno – město oznámení o krádeži vozidla, které odcizil dvacetiletý mladík z Kladna.

Toho si v dobré víře vzal k sobě domů osmatřicetiletý Kladeňák, jemuž se muže zželelo, jelikož ho z bytu vyhodila bývalá přítelkyně. Azyl mu poskytl do doby, než si najde jiné ubytování. Podezřelý muž se mu však „odměnil“. V noci ze čtvrtka na pátek sebral bez svolení majitele klíče od jeho vozidla Škoda Fabia a odjel do Prahy.

Po nahlášení skutku bylo vyhlášeno pátrání po odcizeném vozidle. Dále bylo zjištěno, že mladík, který s automobilem odjel, má vysloven platný zákaz řízení všech motorových vozidel. Odcizené vozidlo, které bylo v celostátním pátrání, zaregistrovala hlídka Místního oddělení Dejvice Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy, která se snažila automobil zastavit a zkontrolovat. Jelikož řidič nereagoval na výzvy policistů, došlo k honičce, která skončila v obci Hostivice zastavením vozidla a následným předáním řidiče do rukou policistů Obvodního oddělení Kladno. Ti muže zadrželi a sdělili mu ve zkráceném přípravném řízení podezření pro přečiny maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a neoprávněné užívání cizí věci.

Na základě tohoto řízení muže následně v neděli 11. června Okresní soud v Kladně odsoudil na deset měsíců do výkonu trestu. Jelikož se jedná o policistům dobře známého výtečníka, je velice pravděpodobné, že mu bude prokázána i další trestná činnost.

Zdroj: PČR