V kladenských obchodech se opět kradlo

Před pár dny jsme psali o krádeži v kladenském obchodním centru v ulici Petra Bezruče a už tu máme další dva případy.

K první krádeži došlo opět v obchodním domě Central a to v pondělí 29. května večer v prodejně drogerie. „Ostraha provozovny zadržela pachatelku krádeže, která odcizila zboží v hodnotě sto třicet devět korun a to se pokusila pronést přes pokladní zónu bez zaplacení. Přivolaní policisté zjistili, že se jedná o pětadvacetiletou ženu z Kladenska, která nekradla poprvé. Bylo zjištěno, že se jedná o recidivistku, která byla v posledních třech letech odsouzena za majetkovou trestnou činnost,“ uvedla mluvčí kladenské policie Michaela Nováková.

Případ policie šetří jako přečin krádeže a pachatelce hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři roky.

Druhý případ se odehrál hned následujícího dne, tentokrát v obchodním domě na Sítné. Pracovník ochranky zde zadržel muže, který se pokusil ukrást potraviny. „ Potraviny si pachatel schoval do kapes svého oblečení a následně prošel pokladnami bez placení. Škoda byla vyčíslena na necelých sto korun. I v tomto případě na místo přivolaní policisté zjistili, že třiačtyřicetiletý muž z Kladna není ve zcizování věcí žádný začátečník. Krádeže se dopustil i přesto, že byl za takový trestný čin odsouzen Okresním soudem Sokolov v dubnu 2016 k odnětí svobody podmíněně ve výměře 12 měsíců, se zkušební dobou do května 2018,“ vysvětlila dále Michaela Nováková.

Pachateli policisté sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření z přečinu krádeže a i zde muži hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta.

Autor: Kladno24