Zloděj v Tuchlovicích byl zadržen téměř při činu

V pátek třiadvacátého srpna v půl sedmé ráno přijal operační důstojník na linku 158 oznámení, že během uplynulé noci vnikl neznámý pachatel na neoplocený pozemek rodinného domu v obci Tuchlovice v ulici Na Stráži. Zde odcizil ze sušáku na prádlo, který je umístěn před vchodem do nemovitosti, oblečení. Dále po vypáčení dveří vnikl do kůlny, ze které odcizil obuv, ruční nářadí, jízdní kolo a koloběžku.

Během šetření na místě činu bylo zjištěno, že zloděj navštívil i rodinný dům v sousedství. Zde překonal oplocení pozemku a z neuzamčeného zahradního domku odcizil tři jízdní kola.

Policisté prováděli ohledání místa činu, když v tom se na ně obrátila jedna z poškozených, že její muž se vydal pátrat na vlastní pěst po odcizených věcech a u blízkého pole nalezl podezřelého muže, který měl u sebe i veškerý lup. Strážci zákona podezřelého zadrželi a eskortovali na policejní oddělení.

Bylo zjištěno, že se jedná o jedenatřicetiletého recidivistu z Kladenska. Ten byl umístěn do policejní cely, kde se následně k výše uvedeným krádežím doznal. Zajištěné věci, byly poté předány právoplatným majitelům.

Podezřelému hrozí za přečin krádeže a přečin porušování domovní svobody na šest měsíců až tři roky.

Policisté by touto cestou rádi poděkovali dvaačtyřicetiletému muži, který svým pohotovým jednáním pomohl dopadnout zloděje.

Policie opětovně upozorňuje občany, že převážně garáže a zahradní kůlny a domky jsou magnetem pro zloděje. Je dobré investovat do pořádného zámku. Čas, který zloděj potřebuje k překonání zámku, vyplývá z jeho bezpečnostní třídy. Je logické, že pachatelé volí raději objekty, do kterých se dá vniknout rychle a za pomoci jednoduchého nářadí. Protože prakticky neexistují bezpečnostní vrata, je moudré chránit objekty elektronicky. Doporučují se magnetická a pohybová čidla napojená na domovní alarm. Od věci není také zabezpečení věcí uvnitř. Vhodné je použít samostatné zajištění sezonních pneumatik, jízdních kol, či motocyklu.

Zdroj: PČR