Nenechte si ujít šestý ročník Lidického okruhu

Letos  se bude konat v pořadí již šestý ročník Lidického okruhu, spanilé jízdy veteránů. Toto přátelské pojetí přehlídky a přibližně dvacetikilometrové vyjížďky navazuje na druhou polovinu 50. let minulého století, kdy se v Lidicích konaly závody motocyklů a automobilů. Jako spolujezdci se tehdy představily i dvě pozdější československé legendy silničních motocyklů, tovární jezdci značky JAWA, Gustav Havel či František Šťastný.

Tuto tradici se rozhodl Památník Lidice obnovit v roce 2014. Nešlo ale již o závodění jako především o přátelské setkání benzinových nadšenců se stylovými automobilovými a motocyklovými veterány. Se stoupající oblibou se každý rok počet účastníků zvyšuje (loni 1300). Na všechny příchozí čeká nejen řada skvělých moto exemplářů, často muzejních kousků, ale také nabytý doprovodný program.

Letos bude celý den zajišťovat hudební doprovod skupina Horváth Band. Další součástí programu bude například módní přehlídka dobového oblečení, ukázka policejní a záchranářské práce a techniky, rukodělná dílna pro děti, malá burza autodílů, minijarmark, ochutnávka vín, postoloprtské mažoretky nebo program Autoklubu České republiky. To vše za moderace Martina Karlíka z Českého rozhlasu.

Kromě samotné účasti mohou všichni veteráni získat ocenění v několika kategoriích:

Nejkrásnější automobil (1. – 3. místo) a Nejkrásnější motocykl (1. – 3. místo) v hlasování diváků, Cena odborné poroty 1x pro automobil a 1x pro motocykl nebo Elegán okruhu pro nejlepší dobové oblečení z řad veteránistů.

Program:

10.00 – 11.00: Registrace veteránů v prostoru před Lidickou galerií (Tokajická 152, Lidice)

                       Zápisné/ registrační poplatek je 150,-

11.00 – 13.00: Přehlídka veteránů a hodnocení diváky

13.00 – 14.00: Spanilá jízda

                        Lidice -> Makotřasy -> Běloky -> Hřebeč -> Buštěhrad -> Lidice

14.00 – 14.30:Vyhlášení výsledků

15.15: Společný odjezd Památníku Lidice a položení květin u pomníku dětských obětí válek

Po celý den 14. září bude také vstup do všech expozic Památníku Lidice zdarma v rámci Dne Evropského Dědictví.

Zdroj: Památník Lidice