Žena z Kladna doplatila na koupi po internetu

Kladenští policisté prošetřují případ dvaatřicetileté ženy, kterou podvedl internetový prodejce. Žena si v internetovém obchodě objednala plynový sporák v hodnotě necelých devíti tisíc korun. „Následující den převedla finanční prostředky na účet společnosti, avšak do dnešního dne nebylo zboží doručeno. Navíc byl internetový obchod následně uveden mimo provoz a nikdo ze společnosti není kontaktní,“ sdělila k případu mluvčí policie Michaela Nováková.

Případ je prošetřován jako přečin podvodu a pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Vzhledem k nárůstu této trestné činnosti důrazně upozorňuje policie občany, aby nereflektovali na podobné nabídky a neposílali finanční prostředky neznámým lidem. Tato trestná činnost se velice složitě objasňuje a peníze, které se dostanou do rukou podvodníků, nezíská poškozený zpět v 99 procentech. Policisté také opětovně varují občany, aby nekupovali zboží přes neprověřené internetové obchody!

Věnujte výběru internetového obchodu velkou pozornost a zboží si nechte zasílat pouze na dobírku, nebo plaťte prodejci až při převzetí zboží.

Podvodné internetové obchody zákazníci rozpoznají tak, že jsou nového data založení, nejsou na ně kladné recenze, neobsahují kontaktní telefonní číslo do provozující společnosti, firma uvedená jako provozovatel má jako předmět podnikaní zcela jiný obor. Ceny jsou výrazně nižší, obchody zpravidla nemají kamennou provozovnu a objednané zboží nelze zaplatit a vyzvednout osobně.

Autor: Kladno24