Ve Slaném poprvé vystoupí kapela Laura a její tygři

Oslava začátku prázdnin a konce školního roku bude ve Slaném tradičně patřit koncertu. Tentokrát na slánském “rynku“ vystoupí kromě oblíbených místních kapel i stálice české populární scény Laura a její tygři.

Koncert připravilo Vlastivědné muzeum ve Slaném ve spolupráci s Městem Slaný. Kapela Laura a její tygři slibuje atraktivní kombinaci rocku, popu, soulu a reggae. Kromě pestré rytmické hudby a černobílého ustrojení je rozeznávacím znakem kultovní kapely také mladá charismatická zpěvačka Lucie Bakešová, známá mj. díky svému úspěšnému angažmá v pěvecké soutěži Hlas Československa. Laura se svými tygry má za sebou již desítku alb, a také novým videoklipem dokazuje, že je stále ve formě!

Vzhledem k tomu, že letošní koncert je současně zahájením slánského festivalu Music on the Square a ohlášením letních prázdnin, pojali organizátoři celou akci ve větším stylu než obvykle a pozvali pouze velké hudební sestavy. Před Laurou proto vystoupí žánrově spřízněná „nejzábavnější slánská skupina“ Rastafidli Orkestra  a celý program v 17 hodin zahájí Big Band Beta Slaný s jazzově – tanečními songy.

Masarykovo náměstí bude pro veřejnost samozřejmě otevřené po celý den. Od 15 hodin nabídne své služby řada převážně místních stánků. Občerstvení zajišťují Prostor Podpovrchem, Jazz Café Fany, Kantýna Jan Kubr a kavárna Prostor. Dětem, mládeži i dospělým svou nabídku už odpoledne představí Informační centrum pro mládež Slaný, Back on Trees, Ostrov Slaný, Zahrada – Centrum osobního rozvoje, Viola Art, Jantopa Ateliér a Kreativní svět.

Akci, která se koná v pátek 30. června na Masarykově náměstí, finančně podporuje Město Slaný. Vstupné na akci je zdarma. Předpokládaný konec je ve 22 hodin.

 Info: Vlastivědné muzeum Slaný