Ve čtvrtek byly ve Slaném sraženy na přechodu pro chodce dvě ženy

Ve čtvrtek byly ve Slaném sraženy dvě ženy, pohybující se na přechodu pro chodce. Naštěstí došlo pouze k poranění lehčího charakteru a obě ženy byly ošetřeny ve zdejší nemocnici.

K první nehodě došlo po osmé hodině ráno na Hlaváčkově náměstí. Sedmdesátiletý řidič se svým vozem srazil šedesátiletou chodkyni. O deset minut později byl hlášen další střet vozidla s chodcem v Záfortenské ulici. Tentokrát se jednapadesátiletá žena střetla s vozidlem, za jehož volantem seděla šestačtyřicetiletá řidička.

Příčiny obou nehod jsou nyní v šetření příslušných orgánů. U všech účastníků nehod byla vyloučena přítomnost alkoholu.

Policie opět vyzývá řidiče, aby po usednutí za volant byli obezřetní a věnovali  vždy velkou pozornost jízdě v silničním provozu. Další policejní upozornění je určeno především chodcům, kteří by si měli uvědomit, že nemají při přecházení silnice absolutní přednost. Při přecházení pozemní komunikace je důležité nejen se rozhlédnout k bezpečnému přejití vozovky, ale je zde  velmi důležité využít očního kontaktu chodce s řidičem.

V každém případě by si všichni účastníci silničního provozu měli uvědomit, že k bezpečnému provozu na pozemních komunikacích je třeba, aby všichni dodržovali bezpečnostní předpisy, byli k sobě tolerantní a především nezapomínali na slušné chování.

Autor: Kladno24