Vandalové poškodili na Kladensku dvě vozidla

V minulém týdnu došlo v Kladně a Buštěhradě ke dvěma případům, kdy neznámý vandal poškodil zaparkovaná vozidla. Policisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání po pachatelích.

První případ se stal ve čtvrtek v ulici J. Lébra v Kladně. „Pětadvacetiletý muž z Rakovnicka zaparkoval svůj služební automobil značky VW Passat v 18 hodin před domem, a když se kolem deváté hodiny večer k vozidlu vrátil, zjistil, že neznámý pachatel poškodil přední sklo automobilu a lak na levé straně vozidla. Škoda byla vyčíslena na 50 tisíc korun,“ uvedla k případu mluvčí kladenské policie Michaela Nováková.

Další vozidlo bylo poškozeno v obci Buštěhrad v ulici Ořešín. „Neznámý pachatel nezjištěným předmětem poškodil vozidlo značky VW Golf, který byl zaparkován devětadvacetiletým mužem před rodinným domem. Výtečník poškrábal tento automobil na různých místech. V tomto případě byla škoda vyčíslena na 40 tisíc korun,“ sdělila dále Michaela Nováková.

Aby se podařilo vandaly vypátrat a následně zadržet, přivítali by policisté jakékoliv informace od svědků, kteří spatřili v okolí výše uvedených automobilů v inkriminovanou dobu podezřelé osoby, či podezřelá vozidla. Všechny důležité poznatky mohou občané sdělit osobně na Obvodní oddělení policie Kladno, nebo Obvodní oddělení Kladno – Kročehlavy,  také mohou kontaktovat vyšetřovatele případu na telefonním čísle 974 873 502, 974 873 576. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158.

Autor: Kladno24