Žena pořídila v Centralu Kladno velký nákup za cizí peníze

Třiatřicetiletý muž ztratil svoji peněženku, ve které se mimo jiné nacházela i platební karta. Ztrátu oznámil na příslušné policejní obvodní oddělení. Téhož  dne ve večerních hodinách poškozený zjistil, že z jeho účtu byly provedeny platby v celkové výši necelých 18 tisíc korun.

Následným policejním šetřením bylo zjištěno, že většina plateb byla provedena v obchodním centru v ulici P. Bezruče v Kladně. Policisté v tomto obchodním řetězci zaměřili prověřovací činnost především do vytipovaných prodejen. Na základě tohoto šetření bylo zjištěno, že se zde opravdu pohybovala žena, která při provedení větších nákupů, převážně oděvů, používala při placení platební kartu. Z těchto důvodů dle uváděného popisu podezřelé ženy byl vyžádán kamerový záznam. Po zhlédnutí  byl zaznamenán pohyb této podezřelé ženy, která po trestné činnosti odjela z obchodního centra osobním vozidlem. Další operativní činností byla podezřelá třicetiletá žena vypátrána a po provedení prvotních úkonů se doznala ke svému protiprávnímu jednání.

Podezřelá žena ztracenou peněženku nalezla v parku v Kladně Kročehlavy. Vzhledem k tomu, že se přímo na platební kartě nacházel i PIN kód, rozhodla se přemístit do obchodního domu k nákupu zboží, převážně oděvů, které poté opět prodala za účelem získání finanční hotovosti  ve svůj prospěch.

Dne 11. května bylo této ženě sděleno podezření ze dvou trestných činů neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a krádeže. Za tuto trestnou činnost hrozí podezřelé ženě maximální trest odnětí svobody na dvě léta.

Kladenští policisté neustále upozorňují občany, aby dbali zvýšené opatrnosti na své věci a měli je vždy  bezpečně uložené, ať už se jedná o peněženky, finanční hotovost, platební karty, doklady, mobilní telefony a  jiné věci.

Policejní rady týkající se platebních karet:

– platební kartu mít vždy uloženou pod bezpečným uzavřením ve svých osobních zavazadlech

– nikdy si nepsat PIN kód přímo na platební kartu nebo tento kód neponechávat v pouzdře v blízkosti platební karty

– pokud vám byla platební karta odcizena, ihned zablokujte účet.

Zdroj: PČR