Středočeská policie úspěšně bojuje s výrobci drog

V dubnu proběhla úspěšná realizace akce s krycím názvem “Přehrada“. Ta se týkala oblasti drogové trestné činnosti a podílely se na ní Zásahová jednotka Středočeského kraje, Zásahová jednotka Jihočeského kraje a Služba kriminální policie a vyšetřování Mělník, Příbram a Praha venkov – západ.

Během akce bylo zadrženo pět cizích státních příslušníků, kteří byli obviněni z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Všem zadrženým hrozí tresty odnětí svobody v délce od osmi do dvanácti let. Policisté provedli šest domovních prohlídek a šest prohlídek jiných prostor a pozemků. Zajistili nejen spoustu věcí důležitých k provozu pěstíren konopí nebo varen metamfetaminu, ale také čtyři luxusní vozy značek BMW X5, AUDI A6, VW Passat a Škoda Superb. Dále byla během akce nalezena hotovost v hodnotě milionu korun a to v různých měnách, zabaveno bylo vícenež dvacet kilogramů metamfetaminu v konečné fázi výroby a tisíc pět set kusů rostlin konopí setého. Všichni zadržení byli vzati do vazby.

Obvinění využívali k výrobě drog osamocené objekty v dostupné vzdálenosti od Prahy, zejména v blízkosti dálnic. Nebrali ohledy na životní prostředí a veškeré tekuté odpady vylévali do vykopané jámy. Tím ohrozili životní prostředí, spodní vody a občany obcí, v jejichž blízkosti vyhazovali odpady, většinou v lesích nebo v okolí komunikací.

Autor: Kladno24