Policisté na Kladensku zadrželi čtyři neukázněné řidiče

Během čtyřiadvaceti hodin zadrželi policisté na Kladensku při kontrolách čtyři řidiče, kteří usedli za volant pod vlivem alkoholu nebo drogy.

Ve večerních hodinách 5. května zastavili v Lipové ulici v Kačici policisté ke kontrole osobní vůz značky Honda. Devětadvacetiletý řidič nadýchal 1,67 promile alkoholu. Podrobil se proto také lékařskému vyšetření s odběrem biologického materiálu.

Tentýž den byli podrobeni kontrole také dva řidiči v Americké a ve Vodárenské ulici v Kladně. U obou z nich byla prokázána po provedení testu přítomnost amfetaminu.

Posledního hříšníka zastavili policisté v sobotu 6. května krátce před půlnocí na náměstí Jana Masaryka v Kladně. Jednalo se o devatenáctiletého mladíka ze Slánska, kterému byla při dechové zkoušce naměřena hodnota 1,76 promile alkoholu v dechu. Řidič se podrobil dalšímu lékařskému vyšetření a byl mu zadržen řidičský průkaz.

Policisté územního odboru Kladno nyní prošetřují tyto čtyři případy, z nichž jsou všichni řidiči podezřelí z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Policie neustále apeluje na řidiče, aby za volant usedali vždy odpočatí a při jízdě se plně věnovali řízení. Každý řidič by si měl uvědomit, že alkohol a ani jiné omamné a psychotropní látky za volant nepatří. Řidiči pod vlivem návykových látek jsou v silničním provozu velmi nebezpeční sami sobě, ale i ostatním účastníkům silničního provozu. Všichni řidiči nedodržováním předpisů silničního provozu a agresivní a nebezpečnou jízdou ohrožují nejen své zdraví, ale především zdraví a životy všech účastníků silničního provozu.

Autor: Kladno24