Stochovští policisté zadrželi v obci Srby recidivistu

Incident se odehrál v neděli 7. července v pozdním odpoledni. Hlídka policistů Obvodního oddělení Stochov v obci Srby prováděla dohled na bezpečností a plynulostí silničního provozu a kolem půl sedmé se policisté rozhodli zkontrolovat osobní automobil Škoda Octavia, který ke stanovišti policistů přijížděl od obce Tuchlovice.

Řidič poté, co spatřil policisty, otočil vozidlo do protisměru a jal se ujíždět směrem na obec Kačice. Hlídka se vydala vozidlo pronásledovat. Řidič v té době jel velkou rychlostí a ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu. Při honičce, která nakonec skončila na místní komunikaci mezi poli, pronásledovaný řidič nezvládl řízení a havaroval. Ihned po havárii však opustil vozidlo a dal se na útek. V tom zasáhli policisté, kteří výtečníka pronásledovali a následně i dostihli. Vzhledem k tomu, že muž kladl aktivní odpor, byly použity donucovací prostředky.

Po zadržení policisté zjistili, že se jedná o jim dobře známého čtyřiapadesátiletého recidivistu, který měl již v minulosti problémy se zákonem. Muž navíc řídil v zákazu a byl pod vlivem návykové látky, konkrétně před jízdou požil drogy.

Provedená lustrace navíc ukázala, že vozidlo je vedeno v pátrání jako odcizené a stejně tak i registrační značky, které byly na vozidle namontovány. Škoda na havarovaném automobilu byla vyčíslena na 30 tisíc korun.

Případ je prošetřován stochovskými policisty jako přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a podezřelému muži hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Zdroj: PČR