Sobotním představením v divadle Lampion bude Pták Ohnivák

Kladenské Divadlo Lampion nabídne dětem i rodičům tuto sobotu pohádku o Ptáku Ohnivákovi. Kdo je pták Ohnivák? Ve skutečnosti je to krkavec, který se stane průvodcem na cestách poznání princezny Albi.

Princezna Albi je velmi poslušná, trochu bledá dívka, které tragicky zahynul autoritativní otec-král. Ve svém osiření nenajde útěchu, naopak uvědomění si, že je třeba žít a opět probudit dítě v sobě. Co její poznání obnáší a kam vede?  Ve více generační loutkové pohádce, kterou bychom mohli zařadit do žánru mysteriózního světa fantazie, není cesta jen cestou. Je to magická brána sebepoznání, která vede kouzelnou mytickou krajinou plnou symbolů, kam jinam než do podsvětí.

Na této pouti k sobě plní nesnadné úkoly, vždyť dospívání je také nesnadné. Jak si Albi poradí s nesnesitelnou kukačkou z hodin, porazí nebo se smíří se svým ohnivým dvojčetem, jak pomůže kamarád spadlý z nebe a jaké tajemství v sobě ukrývá pták Ohnivák? Nechte se společně s dětmi unést fantaskně – snovým světem princezny Albi a spolu s humorem a podmanivou hudbou doputovat do krajiny lásky, života a světla.

Představení je určeno pro diváky od 8 let a začíná v 10 hodin.

Info: Divadlo Lampion