Silniční kontroly na Kladensku odhalily opět nezodpovědnost řidičů

Kladenští policisté při silničních kontrolách v posledních dnech zadrželi opět několik řidičů, pro které je řízení pod vlivem drog nebo bez řidičáku zřejmě neodolatelné. Jak jinak si vysvětlit, že klidně usednou za volant?

V neděli zastavila policejní hlídka v ulici Železničářů v Kladně osobní vůz značky Ford Focus. „Řidič byl vyzván k předložení dokladů potřebných pro řízení motorových vozidel, což neučinil. Následným policejním šetřením bylo zjištěno, že řidičem je třiceti sedmiletý muž z Kladna, který má platnou blokaci řidičského oprávnění.  Dále policisté podezřelého řidiče vyzvali k provedení testu na přítomnost návykových látek, který měl pozitivní výsledek na látku canabis a amfetamin,“ sdělila mluvčí kladenské policie Jana Šteinerová.

V pondělí zastavili kladenští strážníci v Petrohradské ulici v Kladně Škodu Fabia s osmadvacetiletou řidičkou. Zjistili, že žena má až do února 2018 vyslovený zákaz řízení. Případ byl předán policistům, kteří řidičce sdělili podezření z trestného činu maření úředního rozhodnutí.

Posledním z trojice neukázněných řidičů je jednačtyřicetiletý muž z Kladenska ve voze VW Passat, kterého policisté zastavili v Kročehlavech. „Policejním šetřením bylo zjištěno, že má tento řidič vysloven platný zákaz řízení motorových vozidel na základě rozhodnutí Okresního soudu Kladno do června 2020. Při provedení testu na přítomnost návykových látek byl pozitivní výsledek na látku amfetamin/metamfetamin,“ uvedla dále Jana Šteinerová. Muž je podezřelý z ohrožení pod vlivem návykové látky a z maření úředního rozhodnutí.

Kladenští policisté budou v těchto silničních kontrolách pokračovat i v následujících dnech a to na celém území kladenského okresu.

Autor: Kladno24