Pachatelé několika krádeží na Kladensku skončili ve vazbě

Slánští policisté zadrželi a poslali do vazby dva muže, kteří se na Kladensku dopustili několika majetkových trestných činů.

Muži ve věku třiceti a čtyřiatřiceti let se vloupali do neobydleného objektu v obci Zvoleněves. Odtud odnesli rádio, řezačku na dlažbu, odvlhčovač místnosti, elektrickou vrtačku, ruční okružní pilu, halogenovou svítilnu, ruční pilu na dřevo, dřevěné půdní schody, průmyslový vysavač, dvě kotoučové brusky a bednu se zednickým a dílenským nářadím. Majiteli tak způsobili škodu za téměř třicet tisíc korun.

Kriminalisté zjistili, že stejná dvojice navštívila také dvě stavební buňky v areálu kralupské nemocnice a zde odcizili elektrické nářadí. Mladší ze zlodějů je také podezřelý z krádeže 84 čokolád, ke které došlo ve Slaném v Ouvalově ulici.

Kromě krádeží byli oba podezřelí přistiženi při řízení vozidla, přestože mají vysloveny zákazy řízení. „Nyní oběma mužům vyšetřovatel sdělil obvinění pro přečin krádeže a přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což jim hrozí trest odnětí svobody až na tři roky,“ uvedla mluvčí kladenské policie Michaela Nováková. Policisté také na oba muže podali návrhy na vzetí obviněných do vazby, čemuž bylo vyhověno.

Autor: Kladno24