Pomozte zjistit pachatele, který se vloupal do autoservisu u obce Srby

Policisté Obvodního oddělení Stochov prošetřují krádež, ke které došlo mezi obcemi Kamenné Žehrovice a Srby.

Neznámý pachatel, v době od 14:00 hodin dne 27. května do 08:00 hodin dne 28. května, překonal oplocení areálu, který je v současné době využíván jako autoservis, kde násilně vnikl do zde odstaveného vozidla Ford Mondeo, z něhož odcizil přední světla, chladič, držák na baterii, reproduktory, radio, přístroje (ovládání klimatizace, volant), zadní lištu – osvětlení RZ, stropní světla, filtr box, EGR ventil, tlakovou lištu paliva + trubky, pojistkovou skříňku, kožené sedadlo řidiče, ovládání světel, řadící páku, zadní plasty sloupu a podtlakovou vývěvu. Při demontování těchto součástek poškodil ovládání oken a zámek kapoty.

Dále neznámým způsobem překonal uzavřené okno a vnikl do dílny v témže areálu a odcizil pracovní helmu, dvě aku vrtačky, okružní pilu, přímočarou pilu, elektrický hoblík, elektrickou vrtačku, dva kufry s nářadím, plachtu od vozíku a kombinovanou pilu. Způsobená škoda byla vyčíslena na 125 tisíc korun.

Případ je prošetřován jako přečin krádeže a pachateli hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let.

Aby se podařilo zloděje vypátrat a následně zadržet, přivítali by policisté jakékoliv informace od svědků, kteří spatřili v okolí výše uvedené nemovitosti v inkriminovanou dobu podezřelé osoby. Všechny důležité poznatky mohou občané sdělit osobně na Obvodní oddělení policie Stochov, nebo mohou kontaktovat vyšetřovatele případu na telefonním čísle 974 873 881. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158.

Zdroj: PČR