Policisté navštívili děti v Mateřské škole Unhošť

Policistky oddělení tisku a prevence připravili tentokrát spolu s policisty z Unhošti, skupinou služební kynologie a Městskou policií Unhošť návštěvu dětí v mateřské škole. Více než stovka dětí se tak seznámila s jednotlivými složkami Policie České republiky.

 

 

Policistky dětem vysvětlily, jak poznají policistu a městského strážníka, udělily rady, týkající se krizových situací a také vysvětlily, jak se bezpečně chovat v silničním provozu. Poté se dětem představili služební psi, kteří předvedli ukázky poslušnosti, vyhledávání předmětů a zadržení nebezpečného pachatele.

 

„Následovala velice zajímavá prezentace policistů zařazených v pořádkové jednotce. Ti předvedli zásah proti demonstrantům a samozřejmě nechybělo následné zadržení výtržníků. V neposlední řadě musíme zmínit i ukázku výstroje a výzbroje policistů a strážníků městské policie. Všichni účastníci tohoto dne si mohli prohlédnout zmíněnou výstroj a výzbroj a samozřejmě jim byla k dispozici k prohlídce i služební vozidla,“ uvedla mluvčí kladenské policie Michaela Nováková.

Foto: PČR

Na konci setkání obdržely všechny děti od policistů drobné dárky, jako policejní pexesa a omalovánky s preventivní tématikou. Akce se setkala s velkým ohlasem jak u dětí, tak u pedagogického sboru.

 

Autor: Kladno24