Během tohoto týdne probíhá na Kladensku dopravně bezpečnostní akce

Kladenští policisté se zapojili do celorepublikové dopravně bezpečnostní akce s organizací TISPOL. Dopravní akce je v těchto dnech zaměřená především na používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů a dodržování bezpečnostních předpisů v silničním provozu.

Při kontrolní činnosti budou policisté dohlížet na dodržování pravidel silničního provozu a zároveň budou prováděny kontroly po odcizených vozidlech, věcech a pátrání po osobách. Jedním z cílů celého dopravního opatření je snížit počet dopravních nehod a přestupků na pozemních komunikacích.

Do dopravní akce byli nasazeni policisté v kombinovaných hlídkách, kteří vykonávali kontrolní činnost na pozemních komunikacích po celém území okresu Kladno, a to nejen na vytipovaných pevných stanovištích, ale i jako pohyblivé policejní hlídky ve služebních vozidlech.

V průběhu prvního dne bylo v kladenském okrese do dopravní akce nasazeno 14 policistů. Zkontrolováno celkem bylo 207 vozidel. Při kontrolách bylo zjištěno 41 přestupků, z toho u 39 přestupků byla bloková pokuta vyřešena na místě a 2 přestupky byly oznámeny správním orgánům.

Nejčastějšími dopravními přestupky byly:

  • 21 x nepoužití bezpečnostních pásů                   
  • 6 x   nevyhovující technický stav                           
  • 2 x   požití návykových látek               
  • 1 x   nepoužití zádržného systému                      
  • 1 x    přestupky chodců                                            
  • 1 x    vozidla bez dálniční známky                      

O kompletních výsledcích této dopravně bezpečnostní akce s organizací TISPOL budeme informovat začátkem příštího týdne.

Zdroj: PČR