Pálení čarodějnic v Kladně proběhlo v klidném duchu

Pálení čarodějnic, které proběhlo o víkendu, se obešlo bez větších problémů. Strážníci byli přivoláni do ulice Fȕgnerova, kde si občané stěžovali na nepříjemný zápach. Když hlídka přijela na místo, zjistila, že do jednoho z ohňů někdo z přítomných přiložil i pneumatiku. Žena, která dohlížela na průběh pálení ohně, strážníkům sdělila, že měli na dvorku staré pneumatiky a chtěli využít situace a tyto spálit. Oheň přítomní uhasili a jednání ženy bude řešeno ve správním řízení.

Pomoc strážníků si vyžádala dívka, které se udělalo špatně. Čtrnáctiletá slečna byla vyzvána strážníky k dechové zkoušce. Ta potvrdila 0.99‰ alkoholu v dechu. Vzhledem k věku dívky byla na místo přivolána hlídky policie. Při druhé dechové zkoušce dívka nadýchala 1,07‰ alkoholu v dechu. Na místo byl přivolán lékař a dívka převezena do nemocnice.

Další dvě nezletilé dívky pod vlivem alkoholu strážníci zjistili při kontrole dětského hřiště ve Švermově. Jedna ze slečen vůbec s hlídkou nekomunikovala. Proto byla na místo přivolána lékařská pomoc a zároveň hlídka Policie České republiky. Patnáctileté dívky nadýchaly přes 1,48‰ alkoholu v dechu. Obě byly převezeny k lékařskému ošetření.

Zdroj: Městská policie Kladno