Dětský den mohou oslavit také děti v kladenské nemocnici

Oblastní nemocnice Kladno připravila k Mezinárodnímu dni dětí zábavný program. Určen je pro dětské pacienty nemocnice, děti přicházející na návštěvu svých blízkých, i pro děti zaměstnanců nemocnice.

Pro děti jsou připraveny soutěže, malování skleniček, ukázka první pomoci, včetně možnosti si prakticky vyzkoušet její poskytnutí, seznámení s canisterapeutickými psy, prohlídka sanitního vozu nebo možnost navštívit přilehlé dětské hřiště.

„Děti bude bavit také klaun, protože bez klauna se správný dětský den prostě nemůže obejít,“ řekl ředitel kladenské nemocnice Petr Polouček. „Od svého příchodu do čela nemocnice v březnu letošního roku se s kolegy mimo jiné pokoušíme vrátit kladenskou nemocnici zpět k aktivnímu soužití s městem a jeho obyvateli, které se v posledních letech trochu vytrácelo. Úkolem nemocnice není jen léčit, měla by se starat také o co nejlepší duševní pohodu svých pacientů a jejich blízkých. A připravovaný dětský den v tom jeden z malých krůčků, přičemž další musí a budou následovat,“ dodal.

Den dětí v kladenské nemocnici se uskuteční ve čtvrtek 1. června od 15 do 18 hodin v Klubu nemocnice, pavilon P.

Info: Oblastní nemocnice Kladno