Pachatelé, kteří se vloupali do paneláku v Kladně, byli zadrženi

Díky místní a osobní znalosti policistů Obvodního oddělení Kladno – Kročehlavy se po zajištění a zhlédnutí kamerového záznamu podařilo ztotožnit pachatele, kteří se pokusili 18. května letošního roku vloupat do jednoho z vchodů panelového domu v ulici Estonská. To se jim nepodařilo, tudíž vnikli do vedlejšího vchodu, který nebyl zabezpečen. Zde odcizili bez použití násilí v sedmém patře jízdní trekové kolo zn. 4ever Credit, jehož cena byla vyčíslena na 10 tisíc korun. Poškozením dveří způsobili škodu 10.400 korun.

Jedná se o dva recidivisty ve věku osmadvacet a šestatřicet let, kteří jsou policii velmi dobře známí. Oba již byli v minulosti odsouzeni pro majetkovou trestnou činnost, přičemž starší z mužů se tohoto činu dopustil i přes skutečnost, že byl pro krádeže v posledních třech letech odsouzen. Navíc policisté zjistili, že byl jen měsíc před krádeží propuštěn z výkonu trestu odnětí svobody.

Případ je šetřen jako přečin krádeže v jednočinném souběhu s přečinem poškození cizí věci a mladšímu z pachatelů hrozí trest odnětí až na dvě léta a starší z mužů muže skončit za mřížemi na šest měsíců až tři roky.

Zdroj: PČR