Kladenští strážníci opět řešili pouliční prodejce

Občané Kladna se obrátili na městskou policii s prosbou o pomoc. V okolí nákupního domu v Kročehlavech se pohybovali dva muži, kteří obtěžovali kolemjdoucí nabízením parfémů.

Hlídka zjistila, že se jedná o Slováky ve věku třiatřicet a dvacet let. Muži svým jednáním porušili vyhlášku města a byli proto strážníky řešeni blokovou pokutou a z místa vykázáni.
Podobná situace se odehrála o několik hodin později v centru Kladna. Zde ženu oslovila dvojice, údajně neslyšících mužů. Ti žádali od kolemjdoucích příspěvek právě pro neslyšící. Když zjistili, že žena telefonuje na městskou policii, nastoupili do vozidla a z místa odjeli. Bohužel se je již nepodařilo dohledat. Protože nešlo o první případ, strážníci informovali také Policii České republiky.

Město Kladno má platnou vyhlášku, která zakazuje podomní prodej a nabízení služeb. Porušení této vyhlášky řeší strážníci na místě blokovou pokutou, nebo oznámením správnímu orgánu. Pokud někdo chce přispět na charitativní sbírku, měl by se nejprve ujistit, zda je tato povolená a osoba, která příspěvky vybírá má k tomuto zmocnění od organizátora sbírky.

Zdroj: Městská policie Kladno