Pachatel loupežných přepadení v Kladně byl dopaden

Kladenští kriminalisté v měsíci květnu letošního roku pátrali po podezřelém pachateli, který se v Kladně dopustil několika loupežných přepadení pod pohrůžkou zbraně.

Kriminalistům se podařilo vytipovat muže, u kterého měli podezření, že spáchal několik loupežných přepadení za užití nože. „Policisté oddělení hlídkové služby ve středu 24. května v nočních hodinách zastavili ke kontrole v Huťské ulici v Kladně osobní vozidlo značky Renault Twingo s podezřelým mužem. Policisté provedli silniční kontrolu,  při které řidiče vyzvali k předložení dokladů potřebných k řízení a provozu vozidla. Provedenou kontrolou bylo zjištěno, že třiačtyřicetiletý řidič má vysloven zákaz řízení motorových vozidel do listopadu letošního roku.  Dále byl vyzván k dechové zkoušce, která byla s  negativním výsledkem na alkohol. Policisté řidiče zadrželi pro podezření  z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a převezli ho na policejní služebnu k provedení  úkonů. Následně byl eskortován do policejní cely,“ uvedla k případu mluvčí kladenské policie Jana Šteinerová. „Kladenští kriminalisté poté na základě rozsáhlé operativní činnosti tohoto podezřelého muže obvinili  ze čtyř loupežných přepadení, kterých se dopustil  v průběhu tří týdnů na území města Kladna, a to ve dvou případech na čerpací stanici,  jedenkrát v kladenské herně  a taktéž v prodejně potravin s otevírací dobou do večerních hodin v ulici T.G.Masaryka,“ dodala Šteinerová.

Těchto zločinů loupežných přepadení se dopadený dopouštěl pod pohrůžkou nože s dlouhou čepelí a byl maskován. Celkem se tak obohatil o 64 tisíc korun. Kriminalisté mají podezření, že muž dopouštěl i mimo Kladno. Na podezřelého byl podán podnět na vzetí do vazby. Ten byl Okresním státním zastupitelstvím akceptován a muž byl převezen do vazební věznice Praha Ruzyně. Hrozí mu trest odnětí svobody na deset let.

Autor: Kladno24