Oblastní nemocnice Kladno se letos opět připojí k Evropskému dni melanomu

I letos nabídne kladenská nemocnice v rámci kampaně k Evropskému dni melanomu preventivní prohlídku znamének. Vyšetření je bezbolestné a samozřejmě zdarma.

Pokud se rozhodnete nechat si znaménka prohlédnout, navštivte v pondělí 24. dubna od 8 do 12 hodin dermatologickou ambulanci v přízemí pavilonu A, vchody A3, A2. Věnovat se vám bude lékařka Lucie Bezděková a také primářka kožního oddělení kladenské nemocnice Jana Foldesová, která vzkazuje: „: „Znaménka na kůži by si měl alespoň občas nechat prohlédnout každý. Evropský den melanomu bereme jako šanci připomenout veřejnosti riziko zhoubného melanomu, na který v České republice ročně umírá na 300 lidí. Často zbytečně, protože včasné zjištění může pacientovi zachránit život.“

Ředitel Okresní nemocnice Kladno Petr Palouček dodává: Naše nemocnice bude v obdobných preventivních akcích pokračovat i v dalších medicínských oborech, protože prevenci považujeme za neoddělitelnou součást péče o zdraví veřejnosti.“ Tak tedy neváhejte, a pokud máte i nepatrné obavy, ohledně znamének na kůži, nechte se určitě vyšetřit.

Autor: Kladno24