Letošní běh míru Kladno – Lidice chystá zajímavou novinku

Letos pořádá Krajská rada seniorů Středočeského kraje pod záštitou děkana Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT Ivana Dylevského Běh míru Kladno – Lidice již popáté. Závodit budou kladenští senioři, studenti a všichni ti, kdo chtějí podpořit dobrou věc. Poběží také handicapované děti ze základní školy Korálek a jejich rodiče. Letošní ročník přinese i jednu novinku, kterou bude závod koloběžkařů.

Závod odstartuje senátor Jiří Dienstbier v sobotu 17. června od 10.30 hodin u gymnázia Edvarda Beneše. Účastníci by měli zdolat trasu dlouhou osm a půl kilometru, z čehož první čtyři kilometry se poběží manifestačně. Cílem je Růžový sad v Lidicích, kde bude připravený bohatý doprovodný program. Přijet by měla herečka Bára Štěpánová, sportovní redaktor Petr Vichnar, hokejisté Martin Procházka a František Pospíšil a další sportovci. Představí se i budoucí fyzioterapeuti. Prohlédnout si návštěvníci budou moct fakultní sanitku a nechat si změřit cukr v krvi. Pro děti bude připravena soutěž s názvem Malý záchranář a také se budou moci vyfotit s maskotem ČVUT.

Startovné bude dobrovolné a bude věnováno na handicapované děti z Korálku. Účastníci běhu nezapomenou ani na padlé obyvatele Lidic, k jejichž památníku položí kytici.

Autor: Kladno24