V Kladně opět řádili zloději

Policie neustále upozorňuje, aby si občané dobře střežili svůj majetek a nenechávali prostory volně přístupné a neuzamčené. Jenže někdy bohužel ani zámek zloděje nezastaví.

Přesně takový čin se stal v době od 17. do 23. května ve Štechově ulici v Kladně. Zloděj vnikl do bytového domu, násilím se dostal do kočárkárny. Zde odcizil koloběžku za deset tisíc korun, která byla zajištěna řetězem. Ten pachatel zkrátka přeštípnul.

K druhému případu krádeže došlo v době od 19. do 22. května. Pachatel vlezl přes dvoumetrové oplocení do zahrady u rodinného domu v Brožíkově ulici v Kladně. Z nechráněného přístřešku odcizil pánské jízdní kolo.

Rady, jak předejít krádežím ze společných prostor domu:

  • Sklepní kóje, suterénní prostory i balkony mějte řádně zabezpečeny vhodnými dveřmi (nejlépe plné, venkovní, z pevných materiálů) s pevnými zabezpečovacími klikami a kvalitními bezpečnostními zamykacími systémy.
  • Přístupovou cestu k těmto prostorám vždy zamykejte.
  • V místnosti, která slouží jako úschovna kol, zabudujte stojan, nebo jiný systém zajištění, ke kterému se budou kola a další vybavení napevno připevňovat.
  • Máte-li ve skladovacích prostorech okna, je třeba je opatřit mechanickými zábranami, jako jsou mříže, nebo uzamykatelné okenice.
  • Domluvte se se všemi obyvateli domu na řádném uzamykání všech vstupních dveří do domu a nevpouštějte do objektu cizí osoby.

Autor: Kladno24