Cyklisté, chystá se veletrh FOR BIKES 2017

Již poosmé se otevřou brány největšího cyklistického veletrhu ve střední Evropě FOR BIKES. V pěti halách se budou po dobu tří dnů prezentovat významné firmy cyklistického byznysu. Ani letos nebude chybět doprovodný program, cyklistické závody, autogramiády, exhibice a soutěže o jízdní kola. To vše od 31. března do 2. dubna v PVA EXPO PRAHA.

Na 200 firem je v současné chvíli přihlášeno k jarnímu cyklistickému veletrhu, který vloni zaznamenal rekordní účast na všech frontách. „V letošním roce očekáváme minimálně stejnou účast, jak vystavovatelů, tak i návštěvníků,“ říká ředitel obchodního týmu FOR BIKES Pavel Hájek. „My i vystavovatelé si ceníme zejména toho, že stoupá úroveň jednotlivých expozic,“ doplňuje Hájek, jehož pořadatelský tým se vloni radoval z 30 448 návštěvníků.

První dubnový víkend si na své přijdou tedy všichni, cyklističtí odborníci, nadšenci i víkendoví jezdci. Pět hal bude napěchováno koly a vším, co k nim patří. Jedna samostatná hala bude věnována čistě elektrokolům v rámci FOR E-BIKES, mnoho z nich si budou moci návštěvníci také vyzkoušet na testovacích drahách.

Stejně jako elektrokola budou k dispozici k aktivnímu vyzkoušení i tradiční horská kola. Připravena je tradičně prezentace regionů naší republiky nebo nabídka cestovních kanceláří na aktivní dovolenou. „Letos je přihlášeno opět více zahraničních regionů z Rakouska i Německa, nabídka pro cykloturisty bude bohatá,“ prozrazuje Pavel Hájek.

Veletrh bude i letos dějištěm minimálně dvou závodů. V pátek se uskuteční druhý ročník silničního Author kritéria v areálu výstaviště pro jezdce s licencí. V neděli pak přímo z výstaviště odstartuje třetí ročník závodu HERVIS RACE FOR BIKES, který je určen pro širokou veřejnost. Jak je zvykem i letos bude možno na veletrhu vyhrát kolo. Premiérově je organizátorem této soutěže dovozce kol CUBE, firma Cyklosport RIK. Stačí na veletrhu vyplnit anketní lístek a vhodit do osudí v expozici CUBE. Soutěžit se bude o celoodpružený model Stereo 140 HPA PRO v hodnotě 64 tisíc korun. Losování proběhne v neděli 2. dubna v 15 hodin.

Info: forbikes.cz