Agresivní muž napadl kladenské strážníky

V pondělí v noci přijali kladenští strážníci oznámení, že v ulici Vašatova leží osoba ve vozovce. Na místo ihned vyrazila hlídka a zjistila, že se jedná o muže, který se přesunul na chodník, ale nohy mu zasahovaly do vozovky.

Strážníci se muže pokusili vzbudit, ten však na žádné podněty zprvu nereagoval. Po chvíli začal kolem sebe mávat pěstmi a hlídce sprostě nadávat. Když se muž zvedl, byl strážníky vyzván k předložení dokladů totožnosti a byl poučen, že pokud tak neučiní, bude předveden na Policii České republiky. Muž začal hlídce vyhrožovat použitím takzvaného boxeru a při tom hlídku častoval vulgárními nadávkami. Z kapsy vytáhl mobilní telefon, který hodil na zem a z druhé vytáhl zmíněného boxera, kterého mrštil strážníkovi do obličeje. Hned na to se rozešel proti zasahující hlídce.

Strážníci použili donucovací prostředky a muže pomocí hmatů svedli na zem a nasadili mu na ruce pouta. I přesto se snažil dál se strážníky prát a způsobil si tržné zranění v obličeji. Na místo byla přivolána policie a záchranná služba. Protože byl osmatřicetiletý Kladeňák stále agresivní, museli při jeho převozu na ošetření asistovat policisté i strážníci. Po ošetření ho lékař předal k dalším úkonům Policii ČR.

Zdroj: Městská policie Kladno