Zloděje v Kladně zlákaly dva telefony ponechané na zahradě

Policisté prošetřují odcizení mobilních telefonů, ke kterému došlo v zahradě u domu v Tylově ulici v Kladně.

Minulou neděli v časovém rozmezí mezi druhou až šestou hodinou ráno ponechala poškozená žena na stolku v zahradě svůj mobilní telefon, zlaté barvy v hodnotě dva a půl tisíce korun. Na stolku byl odložen ještě jeden mobilní telefon, jehož hodnota činila šest tisíc korun. V daném okamžiku na pozemek vnikl dosud neznámý pachatel, který využil situace a opomenuté mobilní telefony odcizil. Policisté tento případ prošetřují jako podezření z trestného činu krádeže a po pachateli pátrají.

Kladenští policisté opět upozorňují občany, aby dbali zvýšené opatrnosti a především v těchto letních měsících neponechávali na svých zahradách své věci bez dozoru. Zloděj umí využít dané situace a po překonání i vysokého oplocení vnikne na pozemek a nezajištěné věci jsou poté pro něho snadnou kořistí.

Policisté dále upozorňují občany,  aby si v těchto sezónních měsících  zabezpečili před krádeží například i zahradní nábytek, jízdní kola, elektroniku, zahradní náčiní, grily a jiné věci, i když je mají  na svých pozemcích. Tyto věci je třeba mít v kůlně, v garáži nebo pod přístřeškem uzamčené nebo upevněné, neboť drzost pachatelů nezná mezí a je nevyzpytatelná. Jedině preventivním zabezpečením může každý  předejít krádežím a ochránit si svůj majetek před nenechavci, kteří  odcizením věcí získávají nezákonně finanční prostředky.

Zdroj: PČR