Za snahu pomoci byla seniorka v Kladně okradena

Seniorka z Kladna za svoji ochotu zaplatila pro ni určitě nezanedbatelnou finanční částku. Toto úterý došlo v ulici Cyrila Boudy k dalšímu podvodu, jehož obětí se stala třiaosmdesátiletá žena.

Kolem deváté hodiny ráno zastavila důchodkyni na ulici neznámá žena a požádala, zda by jí nerozměnila dvacetikorunu na drobnější mince. „Důvěřivá seniorka  ve snaze ženě pomoci, ochotně vyndala svoji peněženku. Po otevření přihrádky na drobné mince si pachatelka sama vybírala potřebné množství mincí a seniorce za ně dala dvacetikorunu. Neznámá žena ovšem při výběru drobných mincí v nestřeženém okamžiku odcizila z této peněženky i bankovku v hodnotě jeden tisíc korun,“ uvedla mluvčí kladenské policie Jana Šteinerová.

Pokud někdo spatřil v úterý 28. března kolem deváté hodiny ráno v ulici Cyrila Boudy podezřelou ženu, která vybírala peníze od seniorky nebo se o tentýž trik pokusila i u dalších osob, volejte linku 158 nebo vše sdělte na nejbližší policejní služebně.

Kladenští policisté v současné době po podezřelé ženě pátrají a případ prošetřují jako podezření z trestného činu krádeže.

Kladenští policisté neustále upozorňují občany, aby byli obezřetní a dbali zvýšené opatrnosti na své osobní věci v ulicích měst i obcí, když je osloví cizí osoba a žádá po nich nějakou službu  nebo dokonce nabízí jakékoliv zboží, a to nejen na území kladenského okresu.

Autor: Kladno24