Z garáže v Lidicích zmizely věci za dvacet tisíc korun

Policisté pátrají po pachateli, který si z garáže u rodinného domu v obci Lidice odnesl věci v hodnotě dvacet tisíc korun. O pomoc žádají také veřejnost.

Ke krádeži došlo v ulici Distomonská v době od jednadvacáté hodiny ve středu čtrnáctého října do osmi hodin následujícího dne. Zloděj se na pozemek dostal neuzamčenými vrátky. Pomocí volně odloženého klíče si odemkl garáž a z ní odnesl bourací kladivo, příklepovou vrtačku, přímočarou pilu, gola sadu a jízdní kolo. Majiteli tím způsobil škodu ve výši dvaceti tisíc korun.

Protože se pachatel krádeže dopustil v době nouzového stavu, který byl na území republiky vyhlášen, hrozí mu trest odnětí svobody až na osm let.

Policisté rádi přivítají jakékoli informace od případných svědků, kteří v okolí domu v ulici Distomonská v inkriminovanou dobu spatřili podezřelou osobu nebo osoby. Všechny důležité poznatky mohou občané sdělit osobně na Obvodní oddělení policie Unhošť, nebo mohou kontaktovat vyšetřovatele případu na telefonním čísle 974 873 574. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158.

Autor: Kladno24