Vlastivědné muzeum Slaný zve na Muzejní barokní noc

Zaměstnanci slánského muzea připravili pro návštěvníky program s názvem Muzejní barokní noc. Ve středu 31. května v 17 hodin se v kapli Zasnoubení Panny Marie rozezní Barokní hudba v režii Michaela Pospíšila a bezplatně otevřou všechny prostory muzea.

V 18 hodin bude v atriu muzea zahájena venkovní výstava akademického sochaře Čestmíra Sušky. Vernisáž bude pokračovat, za účasti autora, prohlídkou soch umístěných na Masarykově náměstí.

V městském kině čeká návštěvníky v 19:30 hodin promítání dokumentu Argippo znovuzrozený, který mluveným slovem doprovodí Ondřej Macek.

Od 21 hodin bude připraveno barokní občerstvení a celý program muzejní noci završí v 21:45 hodin barokní ohňostroj Theatrum Pyrotechnicum v zahradě městského kina za doprovodu živé tematické hudby.

V rámci programu barokní noci bude pro děti připravena interaktivní hra napříč budovou muzea, v kapli se budou zájemci moci nechat vyfotografovat v barokních kostýmech, v podloubí muzea bude vybudována výtvarná dílna, chodba knihovny nabídne promítání Barokních světel – pásma obnovených barokních památek Slánska.

Info: Vlastivědné muzeum ve Slaném