Vlasta Redl s kapelou vystoupí v Městském divadle ve Slaném

Městské divadlo ve Slaném zve na jedinečný koncert Vlasty Redla s kapelou.

Vlasta Redl,  samorostlý všeuměl, skladatel, textař a zpěvák, spisovatel, studiový hráč, aranžer, hudební režisér a producent, podílel se na téměř 60 albech, taktéž autor divadelní a filmové hudby. Jeho hudební tvorba je žánrově nevyhraněná a proto těžko definovatelná. Snadno rozpoznatelný je ale jeho osobitý autorsko-aranžerský rukopis, který často kombinuje tradiční melodické a harmonické linie moravského a slovenského folklóru s progresivními prvky současných hudebních směrů (rock, r&b, jazz, funky, blues).

Vlasta Redl příležitostně vystupuje také samostatně, jako zpívající písničkář s kytarou, a v této komornější rovině jsou to pak především Redlovy texty, co jej – navzdory všem snahám vymykat se jakémukoli zaškatulkování – řadí mezi „folkaře“, ať už poetikou, či snahou o společenský a duchovní přesah. Redlovy texty se již volbou témat vyhýbají obecně osvědčeným poetickým klišé a místo nich zahrnují posluchače kvanty přímočarých informací, které jednou vyúsťují v překvapivou pointu a jindy ve filozofický závěr, vypočítaný jako matematický příklad.

Redl není básník ani bavič, je něco mezi tím, potřebuje ke svým exhibicím vnímající publikum, které má cit pro humor, který balancuje na hranici umění a nevkusu, a tehdy se pak snaží být duchaplný a vtipný a – někdy za každou cenu – originální, což je asi spolu s jeho vlohami k hudebním klauniádám jedním z možných vysvětlení, proč je jeho tragikomická hvězdička již po několik desetiletí stálicí na nebi našeho česko-slovenského šoubyznysu.

Koncert ve Slaném začíná ve středu 26. dubna od 20 hodin.

Zdroj: www.redl.cz