Vezměte děti do Velvar do Muzea technických hraček

Muzeum technických hraček srdečně zve na komentované prohlídky interaktivní expozice ve Velvarech. Pro návštěvníky je připraven speciální program ukázek restaurování a konzervování železničních hraček v nálezovém stavu. Pokud máte doma starý nefunkční vláček, přineste ho s sebou, odborníci vám rádi poradí.

Na opravu a kompletování čeká řada plechových mechanických hraček poháněných pérovým strojkem na klíček, parním strojem nebo elektromotorem. Návštěvníci se například dovědí, jak se postupuje při konzervování a restaurování různých sbírkových předmětů. Nebudou chybět ani elektrické vláčky o rozchodu 0 legendární značky Merkur.

Návštěvníci se mohou těšit na velké elektrifikované kolejiště o rozchodu 0 sestavené z historických železničních hraček vyrobených v letech 1920–1950, které bude v provozu po celý den. Děti si vyzkouší práci výpravčího v malé dopravní kanceláři a zapojí se do řízení železniční dopravy. Kurátor technického muzea hraček Vás bude provázet v historické uniformě Československých státních drah.

Nejmenší návštěvníky jistě potěší vláček plný sladkých bonbónů. V muzeu je možné zakoupit oblíbenou dětskou sadu „Malý výpravčí“, čepice, píšťalky, kleště průvodčího, odznaky revizorů ČSD a také dobové hračky 70. a 80. let. Komentovaná prohlídka, která zajisté zaujme i tatínky a dědečky, se koná v sobotu 8. února od 14:00 do 17:00 hodin. Začátek komentovaných prohlídek v 14:00, 15:00 a 16:00 hodin.

Vstupné: Cena: 60 Kč, snížená cena: 30 Kč, rodinná cena:: 140 Kč

Zdroj: MTH