Ve středu proběhne první ročník policejního Speed maratonu

Na základě výzvy občané od 1. února do 28. února na mapě Speed marathonu označili více než sedmdesáti sedmi tisíci hlasy celkem 10 796 míst nacházejících se po celé České republice, která považují za riziková a problematická. Policisté označená místa a lokality vyhodnotili a na základě předem určených kritérií (např. četnost hlasů, konkrétní dopravně bezpečnostní situace v dané lokalitě, množství dopravních nehod, frekvence provozu a další), vybrali 1 047 míst, kde bude ve středu 19. dubna měření rychlosti probíhat.

Již od časných ranních hodin budou stovky policistů ve všech krajích po celé České republice měřit rychlost a dohlížet na dodržování nejvyšší povolené rychlosti. Na Kladensku budou hlídky na těchto místech: Kladno – ul. Vítězná, ul. Sportovců, ul. Unhošťská a ul. Slánská. Dále ve Slaném, ve Smečně, v Tuchlovicích, v Blahoticích a v Tuřanech.

Policie děkuje všem občanům, kteří se do hlasování zapojili. Cílem této preventivní akce je především přimět občany dodržovat stanovené rychlostní limity a tím snížit rizikové situace, které mohou zapříčinit různé kolize, ale i tragické dopravní nehody.

Zdroj: Policie České republiky