Ve Stochově se otevírá nejmodernější výukové centrum klempířů

Nejmodernější výuková hala pro přípravu budoucích klempířů bude otevřena ve čtvrtek čtyřiadvacátého června v areálu Střední školy služeb a řemesel ve Stochově. Moderní vybavení výukové haly, jako je slaňovací věž, soustava modelových střech, strojní zakružovačka plechu, ohýbačka plechu o délce až šest metrů, drážkovací stroj, profilovačka a dělicí linka, která sama o sobě stála více než jeden milion korun, zaujme nejen pedagogy ze škol, nabízejících obor klempíř, ale i širokou veřejnost.

„Od prvotní myšlenky po samotnou realizaci uběhlo devět let, během kterých jsme museli překonat mnoho obtíží. Ovšem stálo to za to. Vybavení naší haly mnohonásobně převyšuje dosavadní výukové prostředí, a srovnatelnou výukovou halu v České republice nenajdete. Některé stroje nemají k dispozici ani klempířské dílny,“ zdůrazňuje ředitelka stochovské školy Jaroslava Pichová, a dodává: „Věřím, že díky novému centru bude naše škola ještě atraktivnější“.

Stavba včetně vybavení v hodnotě přes 23 milionů korun byla financována z prostředků projektu Integrovaný regionální operační program za spoluúčasti zřizovatele Středočeského kraje. Radní pro oblast vzdělávání a sportu Milan Vácha dodává: „Klempířské řemeslo je dnes na trhu práce nedostatkové zboží. Věříme, že nové moderní centrum pomůže škole přitáhnout nové zájemce o tento obor a nedostatek klempířů bude již brzy minulostí.“

Slavnostního otevření haly se zúčastní i hosté z dolnorakouské partnerské školy v Mistelbachu, v níž žáci stochovské školy absolvují stáže, a která byla pro celý projekt inspirací. Úspěchy stochovských klempířů mají velkou tradici, žáci zdejší školy se pravidelně umísťují na medailových pozicích, a to i v mezinárodní konkurenci.

Zdroj: Středočeský kraj