Sklepní kóje v kladenských domech přitahují stále spoustu zlodějů

Vloupání do sklepů v bytových domech není nic neobvyklého. Během března došlo v Kladně k několika takovým případům, které nyní prošetřuje policie.

V prvním případě se zloděj dostal do společných prostor domu ve Vítězné ulici, odkud si odvezl motocykl značky Babeta v hodnotě 14 tisíc korun. K další krádeži došlo v domě v Kordačově ulici, kde zmizela dvě jízdní kola značky Kellys v hodnotě 40 tisíc korun. Pachatel odcizil i bicí soupravu značky Yamaha v celkové hodnotě 36 tisíc korun. Dvě sklepní kóje byly vykradeny v Kyjevské ulici. Majitelé tak přišli o jízdní kolo v hodnotě 20 tisíc korun a kolečkovou nákupní tašku.

Zatím poslední případ se odehrál v bytovém domě v Petrohradské ulici. Zde došlo k vypáčení dveří do společných prostor a k překonání visacího zámku u sklepní kóje osmapadesátiletého muže. Tomu zmizelo horské jízdní kolo značky Author za téměř 6 tisíc korun.

Rady, jak předejít krádežím ze společných prostor domu:

  • Sklepní kóje, suterénní prostory i balkony mějte řádně zabezpečeny vhodnými dveřmi (nejlépe plné, venkovní, z pevných materiálů) s pevnými zabezpečovacími klikami a kvalitními bezpečnostními zamykacími systémy.
  • Přístupovou cestu k těmto prostorám vždy zamykejte.
  • V místnosti, která slouží jako úschovna kol, zabudujte stojan, nebo jiný systém zajištění, ke kterému se budou kola a další vybavení napevno připevňovat.
  • Máte-li ve skladovacích prostorech okna, je třeba je opatřit mechanickými zábranami, jako jsou mříže, nebo uzamykatelné okenice.
  • Domluvte se se všemi obyvateli domu na řádném uzamykání všech vstupních dveří do domu a nevpouštějte do objektu cizí osoby.

Autor: Kladno24