Recept na víkend: Výborný dort zdobený maceškami

Dort, který vám dnes doporučujeme, si může doma připravit i ten méně zručný cukrář. Jeho výroba není totiž vůbec složitá a nezabere vám ani moc času.

Na těsto potřebujete 4 vejce, 250 gramů polohrubé mouky, 1 lžičku prášku do pečiva, 250 gramů cukru, 4 lžíce horké vody, 4 lžíce oleje a 1 lžíci rumu. Utřete vejce s cukrem, přidáte horkou vodu, olej a rum a dál třete, až dosáhnete hutné konzistence a světlé barvy. Přidáte mouku s práškem do pečiva, nalijete do dortové formy a upečete.

Na krém si uvaříte kaši z 250 mililitrů mléka a 3 vrchovatých lžic polohrubé mouky. Po odstavení vmícháte dva vanilinové cukry a kousek stoprocentního ztuženého tuku, nejlépe Omegy. Stačí přibližně půlcentimetrový plátek. Kaši necháte vychladnout. Vyšleháte kostku másla s cukrem podle chuti a postupně přidáváte moučnou kaši. Nakonec můžete přidat kvalitní hořké kakao.

Na ozdobení jsme použili živé květy macešek, které jsou, jak známo, jedlé. Můžete použít i květy kandované nebo zvolit ozdobu dle svého uvážení.

Autor: Kladno24