Pomozte zjistit střelce, který ohrožoval v Kladně děti

V úterý po osmé hodině večerní přijali policisté oznámení, že v Kladně, v parku mezi ulicemi Leoše Janáčka a Václava Rabase, ohrožuje neznámý pachatel děti střelbou.

Na veřejném prostranství, blíže nezjištěným zařízením, pravděpodobně vzduchovkou nebo airsoftovou zbraní, střílel na zde přítomné děti. Útočník zasáhl tři chlapce ve věku čtrnáct a patnáct let, přičemž dvěma z nich způsobil povrchová zranění. V okolí se pohybovalo nejméně dalších pět děti, které nebyly zraněny.

Případ prošetřují policisté Obvodního oddělení Kladno – město jako přečin výtržnictví a pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Aby se podařilo výtržníka, zjistit a následně dopadnout, přivítali by policisté informace od případných svědků této události. Jakékoli indicie, které by vedly k odhalení totožnosti výše zmiňovaného střelce, je možné sdělit osobně na Obvodní oddělení Kladno – město, nebo vyšetřovatele případu kontaktovat telefonicky na čísle 974 873 500. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158.

Zdroj: PČR