Policisté kontrolují pietní místa na Kladensku

Tak jako každoročně i letos v tomto období hlídají policisté hřbitovy. Během preventivní akce, která probíhá na přelomu října a listopadu a je zaměřena především na kontrolu hrobů, zkontrolují několik desítek hřbitovů v denních i nočních hodinách.

Podle slov policejní mluvčí Jany Šteinerové policisté monitorují pietní místa nejen v předdušičkovém období, ale i po dni Památky zesnulých, kdy je na většinu hrobů umístěna květinová výzdoba, ale i další okrasné předměty. Policisté zároveň provádějí i osvětovou činnost, diskutují s občany a rozdávají letáky s preventivní tématikou. Jednou z důležitých rad je například ta, aby si lidé pořizovali fotodokumentaci vyzdobených hrobů pro případ, kdyby došlo k odcizení výzdoby. Důležité je také zabezpečení vozidel, parkujících před hřbitovy a ponechávání cenných předmětů uvnitř vozu. Každoročně totiž přilákají spoustu zlodějů.

Nezapomeňte také na zvýšený provoz na silnicích během víkendových dní v čase Dušiček. Obzvláště letos, kdy se musíme řídit zpřísněnými pravidly, je možná lépe hroby svých blízkých navštívit pár dní předem a vyhnout se tak zbytečnému stresu.

Autor: Kladno24

Foto: PČR