Kladenští policisté našli v kontrolovaném vozidle drogy

Policisté během silniční kontroly zaujal podezřelý muž, jedoucí ve vozidle značky Mercedes Benz. Jak se později ukázalo, jejich intuice byla správná.

Kladenští policisté si v úterý šestého října všimli podezřelého vozu. Ten projížděl kolem půl páté odpoledne Arménskou ulicí. Když řidič policisty spatřil, snažil se rychle ukrýt v ulicích zdejšího sídliště. Ti se ho však rozhodli zkontrolovat a vozidlo pomocí výstražného zařízení a nápisu STOP zastavili v Hřebečské ulici.

Během kontroli zjistili, že řidičem je dvaapadesátiletý muž z Kladna, který u sebe něměl žádné doklady. Lustrací bylo zjištěno, že až do roku 2022 má vyslovený zákaz řízení. Zkouška na alkohol byla sice negativní, ale podezřelé bylo, že test na drogy odmítl. „Pro podezření z přechovávání návykových látek byla provedena prohlídka automobilu, kde bylo nalezeno několik kusů injekčních stříkaček a sáček s krystalickou látkou. Muž se přiznal, že se jedná o pervitin, který mu zbyl po včerejší aplikaci drogy,“ uvedla k případu mluvčí policie Michaela Nováková.

Muž byl převezen na kročehlavské obvodní oddělení. Případ je prošetřován jako podezření z přečinu maření úředního rozhodnutí. Pachateli hrozí trest do výše dvou let.

Autor: Kladno24

Foto: PČR