Policisté zachránili ženu v Kladně před skokem

Policisté oddělení hlídkové služby byli po dvacáté třetí hodině v pátek 16. června vysláni do Štefánikovy ulice v Kladně. Tam se v okně v prvním patře, přibližně pět metrů nad zemí, nacházela křičící žena, která vyhrožovala, že vyskočí.

Na místě incidentu zasahovali již policisté obvodního oddělení Kladno a městští strážníci. Na chodníku a silnici před domem se nacházelo rozbité sklo a poházené  oděvy s odpadky. Sedící žena v okně byla velmi rozrušená a neustále vykřikovala, že skočí a další nesrozumitelné věty. Policejní hlídka se snažila se ženou navázat kontakt a pomalu se k ženě přiblížit. V daném okamžiku, kdy na místo přijížděl sanitní vůz, využili policisté s městským strážníkem chvilky nepozornosti a strhli ženu z okna. Následně byla jednadvacetiletá žena předána záchranářům a za asistence policejního doprovodu převezena na vyšetření do kladenské nemocnice, odkud byla poté transportována do psychiatrické léčebny.

Policisté svým profesionálním a včasným přístupem zachránili ženu před skokem. V současné době je případ prošetřován jako přestupek proti veřejnému pořádku.

Zdroj: PČR